Sítě proti hmyzu

ceny

 Okenní sítě

Dokonale vás ochrání před obtížným hmyzem, umožňují větrání a klidný spánek v noci. Speciální síťovina nepodlehne korozi a velmi dobře snáší tepelné rozdíly. Síťovina je napnuta do hliníkových profilů, které umožňují montáž na jakékoliv okno, otvor nebo dveře. Pro maximální pohodlí nabízíme také rolovací sítě proti hmyzu.

Potřebu ochrany před mouchami a jinou létající havětí si pamatujeme už od pradávna. Mnoho let bylo jediné řešení - kutilská výroba rámků s připevněnou zelenou síťovinou, nebo připevnění síťoviny rovnou na rám okna. Životnost těchto sítí byla ale velmi malá, někdy dokonce mouchy přežívaly tuto ochranu před nimi. O estetice a vzhledu nemohla pak být už vůbec řeč. Z pohledu dnešního náročného zákazníka již tedy jde o zcela nedostačující řešení.

Nová moderní okna potřebovala nový přístup k příslušenství, jako jsou např. i sítě proti hmyzu. Začaly se proto válcovat hliníkové profily, lisovat plastové spojovací rohy a vyrábět speciální odolná síťovina. Z těchto komponentů se začali vyrábět první sítě proti hmyzu s jednoduchým uchycením tzv. obrtlíky. Stále nové a nové typy a tvary okenních profilů, a také nové požadavky zákazníků, vedly k masivnímu rozvoji sítí proti hmyzu. Obliba tohoto okenního doplňku neustále roste i v dnešní době a dá se říci, že se již jedná o standardní doplněk do každého pokoje, zpravidla na ventilační či větrací okno.

V současné době je v nabídce 8 okenních profilů a 3 dveřní profily. Vybrat správný profil vám pomůže váš technik.

Nejnovější trend pak představuji rolovací síta proti hmyzu, a to jak okenní horizontální, tak i dveřní vertikální. Výhoda těchto sítí proti hmyzu je zřejmá z jejich názvu - dokáží se v případě potřeby srolovat do nevelkého hliníkového boxu a tím otevřít okenní nebo dveřní otvor.
 

Druhy profilů
válcované (imitace dřeva)
extrudované (větší pevnost)
s límcem (při montáži není nutno vrtat do rámu oken)
 

Barvy profilů
hnědá
bílá
imitace dřeva (jen u válcovaných profilů)


Síťovina
šedá
černá
 

Dveřní sítě

Jak u okenních tak i u dveřních profilů dodáváme válcované a extrudované profily.


Barva
hnědá
bílá


Rolovací sítě

Nejnáročnějším nabízeným typem jsou samonavíjecí sítě pro okna a dveře. Pro zákazníka je výhodou možnost ponechání či dveřních rámech po celý rok bez nunosti demontáže. Síť je uložena v hliníkovém boxu s hliníkovými vodícími lištami opatřenými kartáčkem pro dokonalé umístění.


Síťovina
černá
bílá


Komponenty
bílá
hnědá